سخن روز
 

1

2

3

4
1396/11/17 سه‌شنبه گردهمایی ائمه جماعات و دبیران ستادهای نماز صنعت نفت در استان کهگیلویه و بویر احمد گردهمایی ائمه جماعات و دبیران ستاد اقامه نماز صنعت نفت مستقر در استان کهگیلویه وبویراحمد به میزبانی ستاد اقامه نماز شرکت بهره‌برداری نفت وگازگچساران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد اقامه نمازوزارت نفت ، با برنامه ریزی قرارگاه فرهنگی صنعت نفت جنوب و میزبانی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ، ائمه جماعات و دبیران شوراهای فرهنگی و ستادهای اقامه نماز چهارشرکت تابعه وزارت نفت در استان کهگیلویه و بویر احمد در روز شنبه ۱۴ بهمن ماه گردهم آمدند

مهندس هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگازگچساران درجمع ائمه جماعت و دبیران ستاد اقامه نماز وزارت نفت مستقر در استان کهگیلویه وبویراحمد ضمن خوش آمدگویی به روحانیون و مسئول قرارگاه فرهنگی در جنوب اظهار کرد: این شرکت به عنوان دومین تولید کننده نفت درجنوب آمادگی هرگونه همکاری با قرارگاه فرهنگی را دارد.

وی ادامه داد : ائمه جماعت مستقر در تأسیسات صنعت نفت به دلیل حضورشان در واحدهای صنعتی به خوبی ازنوع سختی و خطرات کار کارکنان نفت مطلع هستند .

صیدالی با اشاره به نقش کارکنان نفت درمهار فوران چاه 147 رگ سفید تصریح کرد: درعملیات مهار فوران چاه رگ سفید رکوردهایی به ثبت رسید که در تاریخ دنیا بی سابقه بوده است.

مدیرعامل نفت گچساران با بیان اینکه ، متخصصان آمریکایی نیز در دورانی که در رگ سفید مشغول فعالیت  بوده اند نتوانسته بودند با این سرعت ودقت عمل کار را به پایان برسانند ،گفت : بی شک این مهم اتفاق نمی افتاد به جز با توکل برخدا ، ایمان وتعهد پرسنل صنعت نفت که عاشقانه و فداکارانه به میدان آمدند.

صیدالی افزود: قطعاً اگرنماز جماعت درجامعه فراگیر شود می‌تواند مشکلات اساسی ما را حل نماید و این شرکت با داشتن هفت هزار پرسنل آمادگی هرگونه همکاری لازم با این ستاد را دارد .

در ادامه این مراسم حجت الاسلام رضا حیدری مسئول قرارگاه فرهنگی و ستاد اقامه نماز مناطق نفتخیز جنوب با تقدیر وتشکر از حمایت های مدیران صنعت نفت از این قرارگاه اظهار کرد: شما روحانیون پیش قراولان کارهای فرهنگی هستید واز این رو مسئولیت سنگینی برعهده دارید. وی با گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی ، خطاب به روحانیون حاضر در جلسه گفت : اینکه امروز من و شما با عزت و احترام می توانیم در ادارات اقامه نماز کنیم از برکات انقلاب اسلامی است و باید برای حفظ و تقویت آن اهتمام داشته باشیم.

حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: همواره امورفرهنگی در صنعت نفت و سیاست های کلان آن مورد توجه ویژه ای قرارگرفته است و از این جهت سه قرارگاه فرهنگی درخارک ، عسلویه و مناطق نفتخیز جنوب تشکیل شده است.

مسئول قرارگاه فرهنگی مناطق نفتخیز جنوب خاطر نشان کرد: در وزارت نفت حدود یک هزار نفر امام جماعت مشغول فعالیت هستند که ازاین تعداد 230 نفر درمناطق نفتخیز جنوب حضور دارند.

وی با بیان اینکه ، شما روحانیون درخط مقدم کارهای فرهنگی درصنعت نفت هستید گفت: درهرجایی که روحانیون با انگیزه ونشاط ورود کرده اند شاهد شکوفایی فرهنگی و دینی درمجموعه بوده ایم.

حجت الاسلام حیدری افزود: قرارگاه فرهنگی برنامه کلانی را در راستای اقدامات فرهنگی درپیش گرفته است که یکی از آنها مسئولیت های اجتماعی و برنامه ریزی فرهنگی در  شهرک های مسکونی نفت است.

در این نشست ، که دکتر نبهانی دبیر شورای فرهنگی قرارگاه نیز حضور داشت دبیران شوراهای فرهنگی و ستادهای نماز شرکت گاز استان و شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه و بهداشت و درمان و شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به بیان گزارش عملکرد و برنامه های خود پرداختند .

بیان دغدغه های فرهنگی و اجتماعی توسط ائمه جماعات حاضر در جلسه از دیگر برنامه های این گردهمایی یک روزه بود  


  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :
تعداد بازديد اين صفحه: 211696
تعداد بازديد کنندگان سايت: 120935914
بازدید زیرپورتال : 422974
بازدید زیرپورتال امروز : 336
بازدید کل سایت امروز: 23775
بازدید صفحه امروز: 104