سخن روز
 

1

3

3

4

5

6

7

8

10

11

12
1396/11/23 دوشنبه بیست و یکمین نشست دبیران، رابطین و رؤسای قرارگاههای فرهنگی ستاد اقامه نماز وزارت نفت در اهواز بیست و یکمین نشست دبیران، رابطین ، کارگرو های تخصصی و رؤسای قرارگاه های فرهنگی ستاد اقامه نماز وزارت نفت روز چهارشنبه (18 بهمن ماه) به میزبانی شرکت ملی حفاری ایران در اهواز برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد اقامه نماز وزارت نفت ، در آیین آغاز به کار این نشست که دبیران ستادهای اقامه نماز چهار شرکت اصلی وزارت نفت و سازمان های تابعه، رؤسای قرارگاههای فرهنگی و کار گروه های تخصصی و رابطین مناطق دهگانه کشور حضور داشتند، مشاور فرهنگی وزیر و دبیر شورای فرهنگی و ستاد اقامه نماز وزارت نفت در سخنانی ایام مبارک دهه فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را تبریک گفت

دکتر احمد مجیدی با بیان اینکه این نشست ها باعث هماهنگی، دانش افزایی، تعامل و بیان مطالب کارشناسی می گردد، با بزرگداشت یاد و خاطره دو تن از کارکنان شرکت ملی حفاری ایران که در حادثه فوران و آتش سوزی چاه 147 رگ سفید شهادت گونه جان باختند، حماسه آفرینی کارکنان این شرکت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در مهار و کنترل این چاه را مایه مباهات و تحسین برانگیز دانست .

وی اظهار کرد: مدیریت جهادی، اخلاص و همدلی و تعامل سازنده میان مدیران و کارکنان دو شرکت و استفاده از تجارب و آموزه های تخصصی موجب شد تا مهار این چاه در نزدیکترین زمان ممکن تحقق یابد که موجب افتخار می باشد .

مجیدی با اشاره به اهداف و برنامه های مراکز فرهنگی و ستادهای اقامه نماز وزارت نفت، گفت: عملکرد این مراکز و ستادها در قیاس با سایر وزارتخانه ها و سازمان ها ، قابل توجه می باشد .

در این نشست مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران ضمن اظهار خشنودی از میزبانی این نشست، در بیان جایگاه و اهمیت کار شرکت، گفت: شرکت ملی حفاری ایران تقدس خاصی دارد زیرا تنها نهاد صنعتی است که به فرمان امام خمینی (ره) در اول دی ماه سال 1358 تاسیس گردید .

مهندس سپهر سپهری افزود: صنعت حفاری نقش اساسی در زنجیره تولید نفت و گاز  دارد زیرا از لحظه تماس مته حفاری با زمین تا تکمیل چاه و پس از تحویل به کارفرما ارائه حدود 30 نوع خدمات تخصصی مرتبط با حفظ و نگهداشت تولید چاه برای سال های متمادی و در زمان بهره برداری از چاه های حفر شده استمرار دارد .

 وی با اشاره به اینکه این شرکت با برخورداری از 73 دستگاه حفاری خشکی و دریایی و امکانات و تجهیزات خدمات تخصصی بزرگترین شرکت حفاری در منطقه خاورمیانه و آسیا محسوب می شود، اظهار کرد: هم اکنون حدود 70 درصد عملیات حفاری در کشور توسط این شرکت انجام می شود .

سپهری به استقرار حوزه ستادی شرکت در کلانشهر اهواز اشاره و گفت: فعالیت های این شرکت فرا استانی و در مناطق نفتخیز اقصی نقاط میهن اسلامی تمرکز دارد و همسو با پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت کشور، حضور در سایر کشورها از جمله در گام نخست عراق و عمان را در دستور کار قرار داده و رایزنی در این زمینه و همچنین همکاری و مشارکت با شرکت های خارجی در این کشورها در جریان است .

مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران به تامین نیازها، قطعات و تجهیزات مصرفی در صنعت حفاری اشاره کرد و افزود: بخش عمده ای از تجهیزات و قطعات کاربردی که در دستگاه های حفاری و بخش های فنی و پشتیبانی کاربست دارد با تدابیری که سال ها است این شرکت اندیشیده با همکاری و همیاری شرکت های سازنده داخلی به خصوص در استان خوزستان ساخته می شود .

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع مهار عملیات فوران چاه 147 رگ سفید پرداخت و با تاکید بر همدلی، هماهنگی و انسجام مثال زدنی میان شرکت ملی حفاری و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، به مشخصات فنی و وجه تمایز این چاه از نظر ساختار زمین شناسی، فشار  و حجم بالای سیال در مقایسه با چاه های نفتی در دیگر مناطق کشور و جهان اشاره و خاطرنشان کرد: متخصصان صنعت نفت کشور در این عملیات نشان دادند که از تجارب و دانش فنی لازم در مهار فوران چاه ها در هر نقطه از جهان تبحر دارند و به نحو شایسته از توانایی به کارگیری روش های مهار و کنترل چاه های در حال فوران از سطح و عمق برخوردار هستند .

سپهری در ادامه به فعالیت های فرهنگی شرکت اشاره و با تاکید بر برنامه های خود در جهت اهتمام ویژه به مباحث فرهنگی، رفاهی و معیشتی مجموعه کارکنان، تصریح کرد: تلاش دارد تا تسهیلات و امکانات رفاهی شرکت به نحو عادلانه میان کارکنان توزیع گردد .

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران با اشاره اهمیت و فعالیت های مراکز فرهنگی و ستادهای اقامه نماز صنعت نفت و از جمله این شرکت، گفت: این شرکت دارای چهار مسجد، پنج نمازخانه و  73 کاروان فرهنگی و نمازخانه در دستگاه های حفاری است .

وی تعداد شهدای شرکت در دوران دفاع مقدس را 42 شهید و شهدای مدافع حرم  را دو نفر عنوان و افزود: بالغ بر ۸ هزار و ۴۷۲ نفر از کارکنان شرکت عضو بسیج هستند و در این شرکت 365 جانباز، 50 آزاده، 320 فرزند جانباز، 437 نفر فرزند و بستگان درجه یک شهید، 430 رزمنده دوران دفاع مقدس و 177 فرزند رزمنده به کار اشتغال دارند .

در ادامه پس از پخش نماهنگ از عملیات مهار فوران چاه 147 رگ سفید که مورد توجه حاضران در نشست قرار گرفت، دستور جلسه مطرح و وارد بحث های تخصصی گردید .

حجت الاسلام حیدری مسئول قرارگاه فرهنگی صنعت نفت جنوب از تلاشهای بخشهای مختلف شرکت به ویژه روابط عمومی و ستاد نماز در جهت میزبانی این نشست تشکر کرد.

گزارش مسئولین قرارگاههای فرهنگی ورابطین مناطق دهگانه و برخی از رؤسای کار گروههای تخصصی از دیگر برنامه های این نشست بود .

گفتنی است: شرکت کنندگان در این نشست در بدو ورود به ساختمان مرکزی شرکت ملی حفاری ایران در یادمان شهدای شرکت به مقام والای شهیدان شرکت ادای احترام کردند .

بازدید از یک دستگاه حفاری در حومه اهواز و زیارت حرم علی بن مهزیار اهوازی از برنامه های جانبی این نشست یک روزه بود


  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :
تعداد بازديد اين صفحه: 211711
تعداد بازديد کنندگان سايت: 120936712
بازدید زیرپورتال : 422994
بازدید زیرپورتال امروز : 356
بازدید کل سایت امروز: 24573
بازدید صفحه امروز: 119