سخن روز
 

1398/7/18 پنجشنبه پیام مشاور فرهنگی و رییس ستاد اقامه نماز وزارت نفت به مناسبت اربعین حسینی باتوجه به حوادث منطقه و تحرکات دشمنان اسلام و شیعه علوی؛ حضور در راهپیمایی امسال رنگ و بوی جهادی می دهد. حفظ آرامش، تعامل با برادران عراقی و رعایت نظم و همدلی با همراهیان و ذکر دایم در طول سفر توصیه می شود.

پیام دکتر مجیدی، مشاور فرهنگی وزیر و رییس ستاد اقامه نماز وزارت نفت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی(ع)

اربعین یادآور حماسه سازی شهیدان کربلا و چله عارفانه تشیع سرخ علوی است. اربعین، انعکاس فریاد مبارزه با ظلم و ستم تلاش برای احیای ارزشهای ناب انسانی و الهی است.

«حسین»(ع) بزرگ‌ترین «درس» تاریخ بشریت است و اربعین حسین(ع) درس عزت، انتخاب درست، زیستن اخلاقی، شجاعت، فروتنی، پیوند انسانی و احسان و سخاوت می‌دهد. حسین(ع) الگویی است برای تمام کسانی که می‌خواهند سرافراز و آزاد زندگی کنند. سزاوار نیست در حد مدعی عشق به حسین(ع) باقی بمانیم. چه زیباست عشق خویش را با معرفت همراه کنیم و زندگی خویش را بر مدار زندگی ایشان قرار دهیم.

فرا رسیدن اربعین شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان را به همه پیروان آن حضرت، بویژه کارکنان خدوم صنعت نفت تسلیت عرض می‌نمایم و برای تمام کسانی که توفیق شرکت در اجتماع بزرگ اربعین را بدست آورده‌اند، سفری همراه با سلامتی و زیارتی مقبول آرزومندم. باتوجه به حوادث منطقه و تحرکات دشمنان اسلام و شیعه علوی؛ حضور در راهپیمایی امسال رنگ و بوی جهادی می‌دهد و حضور فعال و پررنگ در این راهیپمایی جهانی که مقام معظم رهبری آن را «جهانی شدن اربعین» نامیدند، بیش از گذشته این  اربعین را مهم و زمینه ساز سپاهیان مهدوی(عج) است. حفظ آرامش، تعامل با برادران عراقی و رعایت نظم و همدلی با همراهیان و ذکر دایم در طول سفر توصیه می‌شود.

امید آنکه با بهرگیری هرچه بیشتر از فیوضات معنوی این ایام و کاربست شیوه و منش سید و سالار شهیدان و یاران با وفای ایشان، ابعاد مختلف زندگی خود را سامان داده و بیش از پیش در راستای اعتلای صنعت بزرگ نفت گام برداریم.

والسلام علی عباده الصالحین

احمد مجیدی نسب

مهرماه ۱۳۹۸ مصادف با صفر ۱۴۴۱

کلمات کليدي
دکتر مجیدی نسب, اربعین حسینی, مشاور فرهنگی وزیر نفت, رییس ستاد اقامه نماز وزارت نفت, سبک زندگی حسینی, رعایت نظم

  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :
تعداد بازديد اين صفحه: 241970
تعداد بازديد کنندگان سايت: 127321527
بازدید زیرپورتال : 490953
بازدید زیرپورتال امروز : 82
بازدید کل سایت امروز: 7198
بازدید صفحه امروز: 19