سخن روز
 

1
1398/2/23 دوشنبه «سجاده»؛ سامانه‌ای برای ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه نماز مدیر نظارت و ارزیابی ستاد مرکزی اقامه نماز کشور عنوان کرد: از این پس دستگاه‌های اجرایی اطلاعات فعالیت‌های خود را در حوزه نماز برروی سامانه سجاده بارگزاری می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد اقامه نماز وزارت نفت ، حجت‌الاسلام و المسلمین جواد حیرانی مدیر نظارت و ارزیابی ستاد مرکزی اقامه نمار کشور، گفت: امسال نحوه ارزیابی دستگاه‌ها در بحث نماز متفاوت از سال‌های گذشته خواهد بود، به‌گونه‌ای که در سال‌های قبل ادارات و دستگاه‌های اجرایی؛ مستندات برنامه‌های خود را به منظور ارزیابی فعالیت‌ها به ستاد اقامه نماز استان‌ها ارسال و کارشناسان، آثار را ارزیابی و داوری می‌کردند.این ارزیابی حدود یک ماه به طول می‌انجامید اما با توجه به گستردگی کار و حجم بالای برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی فرآیند ارزیابی با رویکرد سازمان امور استخدامی کشور قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این راستا به دلیل موراد ذکر شده و حساسیت بالای ارزیابی سامانه‌ای تحت عنوان «سجاده» تعریف و راه اندازی شد بنابراین از این پس دیگر نیازی به ارسال مستندات از سوی دستگاه‌های اجرایی نیست بلکه اطلاعات فعالیت‌های دستگاه‌‌ها درحوزه نماز در سطح شهرستانی و استانی برروی این سامانه بارگزاری می‌شود.

مدیر نظارت ستاد مرکزی ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه ما به دنبال خود ارزیابی دقیق و علمی درسطح دستگاه‌ها هستیم گفت: اگر بحث «خود ارزیابی» به صورت جد و مدغم بررسی شود، شاهد عملکرد خوبی در حوزه نماز در سطح دستگاه‌های اجرایی خواهیم بود.

حیرانی با بیان اینکه برای سامانه سجاده ۳۰ هزار کابر تعریف شده است عنوان کرد: تسهیل ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در حوزه نماز، اطلاع از عملکرد توابع دستگاه‌ها در شهرستان‌ها و گزارش گیری سریع از اطلاعات جامع دستگاه‌ها از نقاط مثبت سامانه سجاده است.

وی با اشاره به اینکه در ستاد اقامه نماز همواره نگاه تشویقی بر نگاه توبیخی غالب بوده است گفت: دستگاه‌هایی که در بحث نماز با ستاد اقامه نماز بیشترین همکاری را داشته باشند مورد تقدیر و تشویق قرار خواهند گرفت و به دستگاه‌هایی که همکاری‌های لازم را نداشته‌اند تذکر داده خواهد شد.


  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :
تعداد بازديد اين صفحه: 229195
تعداد بازديد کنندگان سايت: 125074452
بازدید زیرپورتال : 461021
بازدید زیرپورتال امروز : 78
بازدید کل سایت امروز: 2221
بازدید صفحه امروز: 32