سخن روز
 

1
1398/3/18 شنبه مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در مناطق نفت خیز جنوب مراسم گرامیداشت سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) روز در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد اقامه نماز وزارت نفت ، در این مراسم که به همت حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان(وزارت نفت-جنوب) برگزار شد مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، مدیران عامل شرکت های بهره برداری نفت و گاز کارون و مارون، مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه خوزستان، رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز، مسئول قرارگاه فرهنگی و اقامه نماز وزارت نفت در خوزستان و جمعی از مدیران و کارکنان صنعت نفت حضور داشتند.

در این آیین مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان گفت: این ایام یادآور چند رویداد تاریخی ارتحال امام(ره)، قیام پانزده خرداد 1342 و آغاز امامت و ولایت رهبر عزیز انقلاب اسلامی است که امسال هم با عید سعید فطر تقارن پیدا کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی اظهار داشت: همه این مناسبت ها فرصت هایی برای مطالعه، بررسی و تأمل در حوادث تاریخی هستند و مهمتر از این ها فرصت هایی برای انتخاب مسیر و برداشتن گام های بعدی است.

وی افزود: ملت ما از سال 1342 کار بزرگی را شروع کرد که در سال 1357 نتیجه داد و در این 4 دهه نیز حوادث مختلفی را تجربه کرد که همه آنها فرصتی برای گفت و گو و بحث های تحلیلی و تفصیلی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی ادامه داد: به طور مشخص در مورد حضرت امام(ره) بعد از گذشت 3 دهه از رحلت ایشان، هنوز ناگفته ها و نانوشته ها از امام(ره) بیشتر از آن است که گفته شده و نوشته شده است.

وی در ادامه به ویژگی های امام خمینی(ره) و رمز موفقیت ایشان اشاره کرد گفت: امام(ره) بین خود و خدا را اصلاح کرده بود و عمیقاً جز خداوند موجودی را موثر نمی دانست و بر این اساس نترسیدن و ایستادن مقابل استکبار را نهادینه کرد بنابراین مادامی که حرف امام(ره) را سرلوحه خود قرار دهیم از خطرها عبور خواهیم کرد.

در ابتدای این مراسم سرهنگ عباس ممبینی فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان(وزارت نفت-جنوب) ضمن خیرمقدم به حاضران، سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) را تسلیت گفت و یاد امام(ره)، شهدای قیام پانزده خرداد42 و آغاز سی و یکمین سالروز رهبری مقام معظم رهبری را گرامی داشت.

.


  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :
تعداد بازديد اين صفحه: 237827
تعداد بازديد کنندگان سايت: 126371825
بازدید زیرپورتال : 479630
بازدید زیرپورتال امروز : 202
بازدید کل سایت امروز: 4888
بازدید صفحه امروز: 67