یکشنبه 23 مرداد 1401   23:35:09
header header
دیدار رئیس و اعضای شورای اقامه نماز وزارت نفت با رئیس و قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معراج، مشاور وزیر و رئیس شورای اقامه نماز وزارت نفت به همراه تعدادی از اعضای این شورا و مسئولان شورای اقامه نماز شرکتهای اصلی وزارت نفت، با حجت الاسلام قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور و قائم مقام این ستاد دیدار و گفتگو کردند.

 این دیدار با حضور حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز، سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج)، حجت الاسلام حاجی کمالی مشاور وزیر نفت و رئیس شورای اقامه نماز وزارتبه همراه اعضای شورای نماز وزارت نفت و جمعی از مسولان شورای اقامه نماز شرکتهای اصلی صنعت نفتُ روز شنبه ۲۱ خردادماه در سالن جلسات ساختمان ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد.

حجت الاسلام حاجی کمالی در این جلسه گفت: مجموعه صنعت نفت در دولت سیزدهم توجه ویژه به قرآن و نماز را در دستور کار خود دارد. حدود ۱۲۰۰ روحانی فاضل، از نیروهای علمی و بازوان اجرایی ما در ستاد اقامه نماز صنعت نفت هستند. همچنین ما تلاش کردیم ساختار و تشکیلات اقامه نماز صنعت نفت پایدار شود.

در ادامه جلسه سید احمد زرهانی با توضیحی از روند برنامه ریزی صورت گرفته بیان کرد:  آفت شناسی مسائل و مشکلات اقامه نماز در صنعت نفت باید بررسی شود تا به راه مناسب خود ادامه دهد. همچنین تدوین سند راهبردی میان مدت اقامه نماز براساس سند تحول اقامه نماز کشور در افق ۱۴۰۱ لغایت ۱۴۲۰ از اتفاقات خوبی می تواند باشد تا این روند بتواند در مسیر خودش حرکت کند.

سید احمد زرهانی در ادامه تاکید کرد: الگو بودن و پیش قدم بودن مدیران در صفوف نمازهای جماعت دستگاه و تاکید بر نقش و وظیفه مدیران در امر اقامه نماز در احکام صادره به همراه ایجاد تعامل سازنده با مجموعه های ستاد اقامه نماز، بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و تفسیر قرآن کریم از اتفاقات و پشتوانه خوبی می تواند باشد که در این مسیر بتواند درخشان شود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز افزود: البته استفاده از ابزار هنر برای تبیین معارف نماز در جامعه و به ویژه جامعه مخاطب صنعت نفت، توجه ویژه به خانواده های صنعت نفت و واحدهای تابعه، مشارکت در برگزاری جشنواره فرهنگی، علمی، هنری و … با عنوان «فجر تا فجر» هم می تواند گام موثری را در این زمینه بردارد.

وی با اشاره به سند راهبردی قرآن در صنعت نفت بیان کرد: سند راهبردی قرآن در صنعت نفت تنظیم و در روز چهارشنبه توسط وزیر محترم امضاء شده است. همچنین ما بحث نماز و قرآن را برای شهرک های مسکونی نفت پیش بینی کرده ایم.

سید احمد زرهانی گفت: اعتبارات مناسبی برای امر اقامه نماز در صنعت نفت پیش بینی شده  و انشاءالله در تلاش هستیم که در زمان مقرر تخصیص یابد.

وی در پایان تصریح کرد: سرانه مسجد ما در ایران، از سرانه مسجد در جهان اسلام بسیار کم است و باید از امکانات و ظرفیت های صنعت نفت، به ویژه جایگاه مسئولیت اجتماعی صنعت نفت با اولویت شهرک های مسکونی و سپس سایر مناطق و شهرهای کشور ورود پیدا کنید.

لازم به ذکر است در پایان، اعضای جلسه با حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز دیدار داشتند.

کلمات کليدي
شورای اقامه نماز وزارت نفت, ستاد اقامه نماز کشور, پایگاه اطلاع رسانی معراج
مطالب مرتبط

برپایی خیمه عزا در جوار شهدای گمنام وزارت نفت
 • 1401/5/11 سه‌شنبه برپایی خیمه عزا در جوار شهدای گمنام وزارت نفت
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معراج، به همت مرکز بسیج وزارت نفت، مراسم عزادرای اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایشان، با حضور دسته‌های عزاداری شرکت‌های تابعه وزارت نفت، ۱۲ مرداد در جوار شهدای گمنام وزارت نفت، از ساعت ۱۱ تا ۱۲:۳۰ برگزار می‌شود.
برگزاري ششمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم ويژه كاركنان وزارت نفت
نشست تخصصی سبک زندگی مهدوی(عج) با محوریت عفاف و حجاب
دیدار رئیس و جمعی از مدیران دانشگاه صنعت نفت با مشاور وزیر و رئیس شورای اقامه نماز وزارت نفت
انتصاب «رئیس امور رسانه و تبلیغات شورای عالی فرهنگی وزارت نفت»

شورای امر به معروف و نهی از منکر
  ستاد صیانت از حقوق شهروندی عفاف و حجاب
   امور زنان و خانواده
    کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت ملی نفت ایران است.