سخن روز
 


برگزاری دومین مراسم تجلیل از فرزندان شاهد شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با حضور جمعی از فرزندان معزز شهداء، دومین مراسم بزرگداشت مقام شهید و تجلیل از فرزندان شاهد در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد اقامه نماز وزارت نفت ، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در این مراسم، گفت: در جنگ تحمیلی ۸ ساله که در نوع خود در سطح دنیا کم نظیر است، ۲۲۰ هزار نفر از رزمندگان در راه دفاع از کشور، شهید شدند.


دکتر غلامحسن منتظری، با اشاره به اینکه شهداء با فدا کردن جان خود، دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کردند، افزود: کشور ما در حال حاضر نیز در حال نبرد است و همه ما باید بدانیم که در این شرایط چه وظیفه ای داریم.


وی، ادامه داد: کشور ما از لحاظ ذخایر نفت و گاز رتبه اول را در سطح دنیا دارد و با برخورداری از سایر معادن و منابع طبیعی، موقعیت ژئوپولوتیک جغرافیایی و ... همیشه مورد طمع بیگانگان و استکبار را به دنبال خود داشته است.


مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، در ادامه گفت: اگر شهیدان در میدان جنگ ، جان خود را برای دفاع از کشور از دست دادند، وظیفه ما این است که در جبهه کار و تلاش و با اقتصاد مقاومتی آن را بسازیم.


منتظری با اشاره به اینکه سرانه مطالعه، سلامت فردی، سلامت اخلاقی، ایمنی، بهداشت و محیط زیست به عنوان مؤلفه های قدرت هستند، گفت: باید تلاش نماییم با شناخت این مؤلفه ها در مسیر توسعه حرکت کنیم.


همچنین حجت الاسلام و المسلمین چوگانی، با اشاره به اینکه شهدا، برای خود و خانواده هایشان عزت آفریدند، گفت: همه ما مدیون ایثار و فداکاری شهدا و خانواده هایشان هستیم.


وی، با اشاره به اینکه شهداء با خداوند معامله کردند. گفت: شهدا صاحب حیات هستند و اگر چه زنده نیستند ولی همچنان نقش آفرینی می کنند.


این استاد حوزه و دانشگاه، در پایان با اشاره به اینکه شهداء جایگاه ویژه ای نزد خداوند دارند، فرزندان شهداء را به حفظ جایگاه پدران خود توصیه کرد و گفت: پدران شما برای حفظ ایران اسلامی شهید شدند و شما نیز برای ساختن ایران اسلامی فعالیت می کنید.


دومین دوره مراسم بزرگداشت مقام شهید و تجلیل از فرزندان شهداء شاغل در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی (چهارشنبه نهم اسفند ماه) به همت روابط عمومی و با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران و رؤسای شاغل در ستاد و مناطق عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به میزبانی منطقه عملیاتی آغار و دالان برگزار شد.


گفتنی است؛بیش از ۱۱۰ نفر از فرزندان شهدا در ستاد و مناطق پنجگانه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی مشغول به خدمت هستند.

آرشیو اخبار
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :


تعداد بازديد اين صفحه: 3819
تعداد بازديد کنندگان سايت: 133787496 تعداد بازديد زيرپورتال: 592046 اين زيرپورتال امروز: 157 سایت در امروز: 4328 اين صفحه امروز: 6